Historia naszej firmy

Poznaj naszą historię!

1991 - 19 listopada

Familijna swoją działalność zapoczątkowała w 1991 roku, kiedy to Elżbieta i Witold Kowalczyk uruchomiają lokalną piekarnię w małej wiosce Kuźnica Czeszycka. Familijny zespół liczy pięciu pracowników i stale się rozrasta wraz z nowymi Klientami.

1997 - 1 lipca

Familijna to nie tylko piekarnia. Już po kilku latach firma zyskuje przydomek piekarnia – cukiernia, wprowadzając na rynek ofertę cukierniczą, która podbija podniebienia konsumentów. Oferta Grupy Familijna staje się innowacyjna na rynku poprzez wprowadzenie linii chlebów żytnich z dodatkami.

2006 - 7 maj

Familijna już na dobre zadomowiła się na rodzimym rynku milickim. Jest wszystkim dobrze znana i lubiana, przede wszystkim za najwyższą jakość wyrobów oraz nienaganną dbałość o Klienta. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wyjątkowe miejsce, gdzie można spotkać się w rodzinnym gronie, powstaje pierwsza kawiarnia w centrum Milicza. Jest to ulubione miejsce jego mieszkańców i okolic. Na przestrzeni kolejnych lat miejsce było kilkakrotnie modernizowane, a największa przebudowa już w nowym koncepcie Grupy Familijna odbyła się w 2021 roku.

2014 - 2 sierpnia

Wsłuchując się w potrzeby naszych Klientów, nieustannie rozwijamy markę Familijna o nowe produkty, czy niedostępne dotychczas rynki sprzedaży. W tym celu otwieramy pierwszy punkt firmowy, zaprojektowany w nowoczesnym formacie, umożliwiający odpiek świeżego pieczywa na miejscu w specjalnie zaprojektowanych piecach z kamienną płytą, przygotowywanie na miejscu świeżych kanapek, czy serwując aromatyczną kawę na wynos. Nowy punkt we Wrocławiu, na ulicy Poleskiej rozpoczyna serię wielkich otwarć sieci punktów firmowych Familijna.

2015

Po wielkim sukcesie oferty świeżych, robionych na miejscu kanapek, w sieci punktów firmowych Familijna, wdrażamy produkcję gastronomiczną na rynki hurtowe.

2020 - 1 września

Na przestrzeni lat, Familijna ze znaną sobie odwagą i uporem, prężnie rozwija swoją działalność. Cały zespół przyczynił się do tego, że od 30 lat umacnia swoją pozycję na rynku, jako marka z produktami wysokiej jakości. Rozpoznawalność marki wzrasta, a produkty znajdują się na półkach sklepowych w ponad jednej trzeciej kraju. To wszystko było możliwe dzięki wyzwaniom, które podejmuje Familijna, a które potwierdzają, że dobra zmiana przynosi niesamowite efekty. Dokładnie w 29 rocznicę powstania Piekarni Familijna, staje się ona częścią Grupy Familijna i zostaję jej wiodącą marką. Grupa Familijna, silniejsza o młode pokolenie Właścicieli rozpoczyna nowy rozdział w rozbudowywaniu obecnych i tworzeniu nowych marek.

Marka Familijna w naszych kanałach social media